Tracera GC-2010Plus-BID

Хроматографічна система

Система Tracera створена на базі газового хроматографа GC-2010Plus, оснащеного унікальним високочутливим іонізаційним детектором бар’єрного розряду (Barrier Discharge Ionization Detector, BID). Дозволяє визначати слідові кількості сполук різної природи, які важко або неможливо визначати за допомогою стандартних хроматографічних детекторів.

Особливості

  • Висока чутливість. BID досягає межі детектування, яка в 50-100 разів краще, ніж TCD і, в залежності від речовини, в 1.5-5 разів краще, ніж FID.
  • Універсальність. Зразки, що містять велику кількість сполук різної природи, можуть бути проаналізовані з використанням одного універсального детектора.
  • Стабільність роботи. Незважаючи на високу чутливість, BID є дуже стійким до високих концентрацій аналізованих зразків.

Іонізаційний детектор бар’єрного розряду BID-2010Plus. Шимадзу відкриває новий принцип в технології гелієвої іонізації і пропонує сучасний іонізаційний детектор бар’єрного розряду (BID). Завдяки комбінації довгострокової стабільності і високої чутливості, BID заповнює існуючий раніше пробіл в лінійці детекторів і займає місце поміж надійним, але низькочутливих детектором за теплопровідністю, і високочутливим, але досить складним в застосуванні детектором імпульсного розряду гелієвої іонізації (PDHID). Як і в більшості детекторів з гелієвою іонізацією, гелієва плазма утворюється при електричному збудженні атомів гелію. Розрядний газ (ультрачистий гелій), який використовується для цієї мети, подається в головку детектора. Електроди з сапфір-кобальтового сплаву переводять гелій в збуджений стан і створюють холодну гелієву плазму. Іонізація речовин відбувається під впливом світла, випромінюваного гелієвою плазмою (енергія 17,7 еВ). Детектор BID був розроблений у співпраці з доктором Кацушо Кітано з Центру атомарних і молекулярних технологій університету м. Осака.