Система Tracera створена на базі газового хроматографа GC-2010Plus, оснащеного унікальним високочутливим іонізаційним детектором бар’єрного розряду (Barrier Discharge Ionization Detector, BID). Дозволяє визначати слідові кількості сполук різної природи, які важко або неможливо визначати за допомогою стандартних хроматографічних детекторів.
Tracera GC-2010Plus-BID
Хроматографічна система

Особливості
- Висока чутливість. BID досягає межі детектування, яка в 50-100 разів краще, ніж TCD і, в залежності від речовини, в 1.5-5 разів краще, ніж FID.
- Універсальність. Зразки, що містять велику кількість сполук різної природи, можуть бути проаналізовані з використанням одного універсального детектора.
- Стабільність роботи. Незважаючи на високу чутливість, BID є дуже стійким до високих концентрацій аналізованих зразків.

Іонізаційний детектор бар’єрного розряду BID-2010Plus. Шимадзу відкриває новий принцип в технології гелієвої іонізації і пропонує сучасний іонізаційний детектор бар’єрного розряду (BID). Завдяки комбінації довгострокової стабільності і високої чутливості, BID заповнює існуючий раніше пробіл в лінійці детекторів і займає місце поміж надійним, але низькочутливих детектором за теплопровідністю, і високочутливим, але досить складним в застосуванні детектором імпульсного розряду гелієвої іонізації (PDHID). Як і в більшості детекторів з гелієвою іонізацією, гелієва плазма утворюється при електричному збудженні атомів гелію. Розрядний газ (ультрачистий гелій), який використовується для цієї мети, подається в головку детектора. Електроди з сапфір-кобальтового сплаву переводять гелій в збуджений стан і створюють холодну гелієву плазму. Іонізація речовин відбувається під впливом світла, випромінюваного гелієвою плазмою (енергія 17,7 еВ). Детектор BID був розроблений у співпраці з доктором Кацушо Кітано з Центру атомарних і молекулярних технологій університету м. Осака.