Дана компанія є структурним підрозділом корпорації Шимадзу в Європі. Вона була заснована в 1968 році в Дюссельдорфі, але станом на сьогодні головний офіс знаходиться в місті Дуйсбург (Німеччина). Компанія Шимадзу Європа ГмбХ має ряд представницьких офісів в 12 країнах Європи. Їх діяльність охоплює територію 24 країн. Окрім того, існує мережа дистриб’юторських компаній, які працюють на основі відповідних угод з компанією Шимадзу Європа ГмбХ. Всього таких компаній 10. Їх діяльність розповсюджується на 13 європейських країн, а також 7 країн колишнього Радянського Союзу, розташованих в Закавказзі та Середній Азії. Таким чином, діяльність компанії Шимадзу Європа ГмбХ розповсюджується на 44 країни.

Найважливішою структурною одиницею у складі компанії Шимадзу Європа ГмбХ є міжнародний Центр прикладних стажувань. Для забезпечення можливості детального ознайомлення з приладами, опрацювання аналітичних методик, виконання дослідження складу різних проб і аналізу проб на вміст конкретних компонентів створено декілька лабораторій, які укомплектовані приладами певного виду. Після реконструкції, проведеної в 2013 році, Центр займає площу 1500 кв. метрів і забезпечує доступ до всіх видів приладів Шимадзу, що поставляються до Європи.

Відкриття Центру після реконструкції в 2013 році

Загальний вигляд

Лабораторія рідинної хроматографії

Досвід відвідування Центру прикладних стажувань користувачами з різних країн для вирішення різноманітних завдань за допомогою десятків видів аналітичного обладнання Шимадзу дав підґрунтя кваліфікувати його як «Світ Шимадзу». Саме ця назва була використана при утворенні Європейського Інноваційного Центру в березні 2017 року, до складу якого, окрім нього, увійшли лабораторії восьми ведучих європейських університетів, оснащених приладами корпорації.

Інноваційний центр – це унікальне місце, що об’єднує наукові і технологічні ноу-хау, створенні з метою більш повного використання досвіду компанії Шимадзу для комплексного забезпечення потреб користувачів.

Академічна частина Європейського інноваційного центру Шимадзу складається з авторитетних вчених великих європейських університетів, відомих завдяки своєму передовому досвіду в області наукових досліджень. Впродовж багатьох років вони мають співробітництво з компанією Шимадзу в різноманітних проектах. Напрямки наукових досліджень включають клінічну діагностику, технології візуалізації, продукти харчування і композити з акцентом на нові інструменти та методи діагностики. Їх робота сприяє подальшому розширенню аналітичних та лікувально-діагностичних досліджень. Особлива увага приділяється здоров’ю пацієнтів, а також захисту прав споживачів та навколишнього середовища.

Хроматографія, мас-спектрометрія і механічні дослідження – це основні методи, які застосовуються в Центрі.