І. Точні результати при роботі з високоміцними матеріалами

Гідравлічні пласкі захвати HFG (Hydraulic Flat Grips) (100 кН, 300 кН, 600 кН)

Гідравлічні пласкі захвати відрізняються стабільним зусиллям і надійністю фіксації зразка. Захвати можна відкрити і закрити, використовуючи виносний сенсорний пульт управління. Зусилля фіксації регулюється також ним. Захвати мають направляючі для зручної установки зразка і приводяться в дію за допомогою спеціальної гідравлічної станції, яка може працювати в режимі малого енергоспоживання.

Механічні клиноподібні захвати MWG (Manual non-shift Wedge Grips)

Зразок в захопленнях фіксується за допомогою клиноподібних вставок, відстань між якими регулюється обертанням ручки. Вставки легко змінюються і в залежності від їх форми дозволяють працювати як з плоскими, так і зі стрижневими зразками. Така конструкція вкрай надійна, а самі захвати мають порівняно невисоку вартість.

Екстензометр на базі індуктивного датчика DT (Differential Transformer Extensometer)

Датчики цього типу використовуються для оцінки деформації металів, твердих полімерів та інших матеріалів з невеликим відносним подовженням. Вони зручні у використанні, особливо при підключенні до машин серії AGX-V.

Високотемпературний прилад для випробувань

Піч призначена для випробування жароміцних сплавів і кераміки. Вимірювання в них проводяться при постійному контролі напруги і деформації завдяки наявності спеціальних високотемпературних датчиків подовження. Печі мають кілька різних модифікацій і дозволяють проводити випробування при температурах до 1500 ° C.

Прилад для виконання випробувань при низьких температурах

Для проведення випробувань при кріогенних температурах використовується пристрій зі спеціальним резервуаром з рідким азотом. Випробування проводяться при температурі -196 ° C.

ІІ. Висока ефективність під час випробувань з невеликим навантаженням

Контроль температури і вологості має особливе значення, особливо коли матеріал чутливий до цих параметрів. Shimadzu пропонує термокамери з різним типом охолодження: на основі зрідженого газу або рефрижераторного типу. При установці термокамер на машини серії AGX-V ви отримуєте ряд додаткових переваг. Висока швидкість повернення траверси машин AGX-V прискорює температурні випробування і знижує споживання газу. Автоматичний екстензометр і нова функція управління захопленнями за допомогою виносного сенсорного пульта управління, дозволяють ще більше збільшити ефективність роботи і скоротити простої випробувальної машини.

Захвати та пристрої для температурних випробувань

Випробувальна машина оснащується захватами та іншими необхідними пристроями для проведення випробувань на розтяг, стиснення і вигин при високих і низьких температурах.

Автоматичний екстензометр SIE-560A/560SA

Екстензометр має різноманітні вбудовані функції: самостійно визначає положення захватів і фіксується на вимірювальній базі зразка між ними, автоматично звільняє зразок після закінчення випробування і повертається у вихідну позицію. Таким чином після установки зразка від оператора не потрібно ніяких дій крім запуску випробування. Машина буде працювати в автоматичному режимі. У лінійці цих пристроїв є екстензометр високої точності з абсолютною похибкою вимірювання ± 1 мкм.

Пневматичні пласкі захвати PFG (Pneumatic Flat Grips)

Ці захвати комплектуються педаллю управління або спеціальним пневматичним перемикачем, який дозволяє почати випробування автоматично безпосередньо після фіксації зразка. Пневматичні захвати мають постійне зусилля стиснення зразка, що особливо важливо при випробуванні м’яких матеріалів, схильних до зменшення товщини в процесі розтягування (гуми, еластичні полімери та ін.).

Тензометричний датчик подовження серії SG

Широко поширений тип навісних екстензометрів. Має безліч модифікацій, які відрізняються базами і рухом при розтягуванні, і дозволяє проводити випробування відповідно до визначених стандартів ISO, ASTM, JIS і ГОСТ. Існують версії датчиків для роботи при підвищених температурах.

Відеоекстензометр TRViewX

Призначений для безконтактного високоточного вимірювання деформації зразка за допомогою обробки відео сигналу. Може використовуватися при випробуванні більшості відомих типів матеріалів. На відміну від екстензометру контактного типу, які можуть пошкодити м’які і тонкі зразки, підходить для вимірювання подовження плівок і фольги.

Пристрій для випробування на трьохточковий вигин з датчиком вигину

Призначено для проведення випробувань на вигин згідно ISO 178, JIS K7171 і ГОСТ 11262-2017. Датчик розташовується безпосередньо під зразком в центральній його частині. Точність вимірювання прогину за допомогою цього сенсора повністю відповідає наведеним вище стандартам.
Пристрій оснащений механізмом компенсації зусилля притиснення зразка, що виникає при його установці над сенсором. Завдяки цьому можна отримувати достовірні дані про модуль пружності зразка при вигині.

* Для використання деяких пристроїв може знадобитися спеціальне оснащення. Будь ласка зверніться до Вашого представника компанії Shimadzu.

ІІІ. Точне моделювання умов експлуатації випробувального зразка

При проведенні будь-яких механічних випробувань (і стандартизованих, і нестандартних) необхідно якомога точніше змоделювати умови роботи тестованого виробу або умови експлуатації матеріалу. Для цього машини серії AGX-V оснащуються високоточними датчиками навантаження і новим контролером, який дозволяє обробляти до 20 каналів даних. Випробувальна система має високу ступінь автоматизації, що значно спрощує роботу. Машини AGX-V можна також оснастити звичайною WEB-камерою з USB підключенням для відеофіксації процесу випробування. Підбір спеціалізованого оснащення завершує процес моделювання умов роботи виробів і дозволяє проводити достовірні і точні тести.

Біаксіальне розтягнення

Для проведення випробувань згідно ISO 16842 Shimadzu може запропонувати спеціальну систему, яка створює двовісне навантаження з можливістю регулювання зусилля.

Випробування зі зміною напрямку навантаження (Дослідження ефекту Баушингера)

Плаский зразок піддають попередньому навантаженню в напрямку розтягування до малих значень пластичної деформації з подальшим розвантаженням і стисненням. Після цього зразок знову піддається розтягуванню. Спеціальне оснащення, призначена для цього випробування, сконструйоване таким чином, щоб запобігти вигину зразка при зміні напрямку навантаження.

Випробування готових виробів

Великогабаритні деталі випробовують на стискання за допомогою компресійних плит різної форми і розмірів. Такі тести дозволяють не тільки оцінити міцність матеріалу або виробу в цілому, але і змоделювати умови його роботи.

DIC аналіз (Оцінка деформації на основі зображення)

Метод кореляції цифрових зображень (digital image correlation, DIC) дозволяє відслідковувати зміну поверхні зразка і використовується при оптичній оцінці деформації. Розрахунок деформації виробляють за допомогою зіставлення початкового зображення і зображення деформованого зразка. Розподіл напруги в зразку можна представити у вигляді 2-D моделі, не вдаючись до установки будь-яких додаткових оптичних систем. Зображення та відеофайли отримують за допомогою відеоекстензометра TRViewX. (Програмне забезпечення для DIC аналізу замовляється окремо).

* Для використання деяких пристроїв може знадобитися спеціальне оснащення. Будь ласка зверніться до Вашого представника компанії Shimadzu

ІV. ПЗ TRAPEZIUMX-V для універсальних випробувальних машин AGX-V серії

  • Зручність роботи і широкий функціонал. Завдяки новому програмному забезпеченню TRAPEZIUMX-V оператори без досвіду роботи на випробувальному обладнанні зможуть використовувати всі можливості нових універсальних машин серії AGX-V. Програма оснащена функцією самонавчання – інтерфейс підлаштовується під кожного користувача .
  • П’ять модулів програмного забезпечення.

Модуль «Single». Призначений для виконання простих однонаправлених випробувань. Дозволяє працювати в режимах розтягнення, стискання, вигину і розшарування.

Модуль «Cycle». Призначений для виконання простих циклічних випробувань (мала частота, невелика кількість циклів).

Модуль «Control». Призначений для створення складних моделей випробувань. Наприклад, ступінчастих циклів під час проведення тестів на тиснення спіненої гуми.

Модуль «Texture». Призначений для оцінки текстури продуктів харчування і фармацевтичних препаратів. У тому числі дозволяє отримувати дані про гелеутворюючого здатності (метод Блума) і адгезійних властивостях матеріалів і виробів.

Модуль «Spring». Спеціалізований пакет програмного забезпечення для випробування пружин.

  • Простий вибір параметрів випробування завдяки зручному інтерфейсу. Параметри випробування задають при послідовному переміщенні по вкладках налаштувань при створенні нового методу. При виборі параметрів у вкладках наводяться малюнки і графіки для наочності. Це спрощує роботу з програмним забезпеченням.
  • Функції забезпечення цілісності даних. Розмежування доступу, ведення контрольного журналу і автоматична передача даних забезпечують збереження і достовірність результатів випробування. Зйомка процесу випробування за допомогою USB камери (Запис відео починається при запуску і закінчується після закінчення випробування; перегляд відеозапису випробування синхронізований з діаграмою; кадри з відео можна вставити в звіт).
  • Спрощене налаштування випробувань. Спрощений режим установки параметрів забезпечує швидке налаштування і старт випробування. У цьому режимі на екран винесені тільки основні параметри випробування. Завдяки цьому ви зможете провести сам тест максимально швидко. Після, в режимі повторного аналізу, можна обробити результати і розрахувати всі необхідні характеристики матеріалу. Автоматичне обчислення модуля пружності без уточнення параметрів розрахунку. Така основна в матеріалознавстві характеристика, як модуль пружності, тепер обчислюється автоматично, без необхідності уточнення параметрів розрахунку. Завдяки цьому, стає простіше проводити випробування навіть тих матеріалів, властивості яких достовірно не відомі.
  • Зручні функції для економії зусиль та часу.

Функція повторного аналізу даних в режимі офлайн дозволяє збільшити ефективність роботи. Навіть під час проведення випробування тепер можна відкрити друге вікно (повторно запустивши програму) і працювати в ньому в режимі оффлайн. У другому вікні буде доступна можливість створення нового методу і функція повторного аналізу попередніх результатів.

Умови випробування контролюються за допомогою датчиків з високою частотою відгуку. Дані щодо зміни величини подовження, напруги та інших характеристик можуть бути розраховані і виведені на екран в режимі реального часу. Таким чином оператор може контролювати його цікавлять параметри безпосередньо в ході випробування і переконатися, що робота здійснюється в суворій відповідності з нормативами.

Віддалений перегляд результатів за допомогою веб додатки. За допомогою спеціального додатку ви зможете ознайомитись з результатами випробувань віддалено. Додаток запускається в браузері і тому підтримується більшістю сучасних пристроїв (персональні комп’ютери, планшети, смартфони і т.д.).