UV-3600 Plus/UV-3600i Plus

Високочутливі спектрофотометри для роботи в УФ, видимому і ближньому ІЧ-діапазоні

УФ-Вид-БлІЧ спектрофотометри UV-3600i Plus і UV-3600 Plus призначені для роботи в УФ, видимому і ближньому ІЧ-діапазоні спектра і характеризуються високою чутливістю, високою роздільною здатністю і наднизьким рівнем розсіяного світла. Можливість роботи в широкому спектральному діапазоні до 3300 нм дозволяє визначати оптичні властивості різних типів зразків, включаючи тверді речовини, порошки, пластини, плівки та рідини. Області застосування включають аналіз забороненої зони, оцінку характеристик покриття і оптичних компонентів.

Керування спектрофотометрами UV-3600i Plus забезпечує ПЗ LabSolutions UV-Vis.                                        Керування спектрофотометрами UV-3600 Plus забезпечує ПЗ UVProbe.

Особливості

  • Висока роздільна здатність, вкрай низький рівень розсіяного світла, широкий спектральний діапазон. Високопродуктивна оптика приладу, в основі якої лежать два послідовних монохроматора, дозволяє досягти ультра-низького рівня розсіяного світла (макс. 0,00005% при 340 нм) з високою роздільною здатністю (максимальний дозвіл: 0,1 нм). Широкий спектральний діапазон від 185 до 3300 нм дозволяє працювати не тільки в УФ та видимому діапазонах спектру, але і в ближньому ІЧ-діапазоні, і як результат, відкриває можливості за рішенням широкого кола завдань.
  • Великий вибір додаткових аксесуарів. Багатофункціональне кюветне відділення з трьома детекторами та інтегруюча сфера дозволяють проводити високочутливі вимірювання твердих зразків. Приставки абсолютного дзеркального відбиття ASR-серії призначені для отримання високоточних результатів вимірювання коефіцієнта відбиття. На додаток до всього перерахованого вище, доступні різноманітні тримачі для мікрокювет і тримачі з можливістю регулювання температури, що дозволяє використовувати спектрофотометр в різноманітних областях.
  • Вимірювання коефіцієнта пропускання об’єктивів і лінз. Такі пристрої як мобільні телефони, цифрові камери і камери стеження оснащені різноманітними об’єктивами і лінзами. Коефіцієнт пропускання лінзи є одним з факторів, який визначає характеристики об’єктива. Однак, оскільки лінза сама фокусує світло, вона є дуже складним випадком для проведення вимірювань та отримання достовірних результатів. Наявність у лінзи фокальній площини призводить до того, що світло, що проходить в спектрофотометрі при вимірюванні базової лінії, може відрізнятися від світла, що пройшло через лінзу під час вимірювання внаслідок рефракції. У таких випадках, для більш точних вимірювань рекомендується працювати з інтегруючою сферою, яка дозволяє зібрати все світло, що проходить через лінзу. Крім цього, використання інтегруючої сфери, що працює в режимі пропускання, в комплекті з пристроєм BIS-603, сприяє зменшенню помилок вимірювань. Крім того, за допомогою V-подібної платформи, що входить в стандартну комплектацію багатофункціонального кюветного відділення MPC-603, можна проводити вимірювання коефіцієнта пропускання лінз різної довжини і розмірів. Як результат, MPC-603 і BIS-603 є ідеальним поєднанням для аналізу лінз і об’єктивів.

Опційні приналежності для спеціальних вимірювань

  • Багатофункціональне кюветне відділення для роботи зі зразками великих розмірів MPC-603. Багатоцільове кюветне відділення дозволяє вимірювати зразки різної форми і отримувати як спектри відбиття, так і пропускання. З метою забезпечення точності вимірювань твердих зразків інтегруюча сфера вбудована в це кюветне відділення.
  • Платформа BIS-603 для MPC-603. Цей пристрій використовується для установки приставок абсолютного дзеркального відбиття в багатоцільове кюветне відділення MPC-603.
  • Інтегруюча сфера ISR-603. Інтегруюча сфера ISR-603 діаметром 60 мм використовується для вимірювання спектрів дифузного і дзеркального відбиття. Також можуть бути виміряні спектри пропускання твердих і рідких зразків. Вона, як і сам спектрофотометр, оснащена трьома детекторами: ФЕП, InGaAs і PbS.
  • Інтегруюча сфера ISR-1503. Діаметр інтегруючої сфери становить 150 мм. Укомплектована трьома детекторами: ФЕП, InGaAs і PbS. Внутрішня поверхня сфери покрита сульфатом барію або виконана з спектралона. Добре підходить для вимірювання спектрів відбивання таких зразків як порошки, папір і тканини, а також для вимірювання кольоровості. Завдяки високій стабільності виключається вплив стану поверхні зразка, що ефективно при аналізі твердих зразків з високою величиною розсіяного світла, тобто попросту характеризуються нерівною поверхнею. Крім спектрів відбиття дану приставку можна використовувати і для вимірювання спектрів пропускання розчинів і твердих проб. Розташування та дизайн портів сфери дозволяє досліджувати різні типи проб, в тому числі, для вимірювання порошкоподібних проб використовується нижній порт, що виключає потрапляння зразків всередину сфери. Використання спеціального тримача проби дозволяє поміщати невеликі об’єкти і проби в центр сфери.
  • Програмне забезпечення. У стандартний комплект приладу входить програмне забезпечення UVProbe або LabSolutions UV-Vis. Для вирішення спеціальних завдань компанія Шимадзу пропонує спеціальне ПЗ або доповнення, серед яких ПЗ для вимірювання кольоровості, товщини плівок, вимірювання пропускання сонячного світла, розрахунку ширини забороненої зони напівпровідників, розрахунку SPF факторів сонцезахисних кремів і аксесуарів і багато іншого.