Японська приладобудівна компанія ШИМАДЗУ (SHIMADZU) була заснована в 1875 році (8 рік епохи Мейдзі) в м. Кіото. Її засновник – Ґензо Шимадзу був переконаний сам і прагнув переконати інших, що розпочаті в той період реформи, які кардинально змінили життя країни, повинні мати одну особливість – Японія, як позбавлена природних ресурсів країна, зможе досягнути успіху лише за умови пріоритету науки. Втілення цього підходу вимагало застосування максимальних зусиль щодо розповсюдження наукових знань.

Родовий знак сім’ї Шимадзу

Саме цією діяльністю вирішив займатись Ґ. Шимадзу. В той час в Кіото, який ще фактично лишався столицею Японії, працював промисловий випробувальний центр, а також ряд освітніх закладів, для яких компанія Шимадзу розпочала виробництво лабораторного обладнання.

Вже через рік, в 1877 році Ґ. Шимадзу отримав нагороду на першій Національній промисловій виставці, а в 1882 році він склав та опублікував каталог наукового обладнання, який включав 110 приладів. Виробництво стало стрімко розвиватись.

Сьогодні SHIMADZU є однією з найбільших приладобудівних корпорацій зі щорічним об’ємом продажів більше 3,3 мільярдів доларів США. При цьому аналітичні прилади продаються щорічно на рівні 2 мільярдів доларів США. Це дозволяє корпорації SHIMADZU протягом багатьох років бути в трійці світових лідерів по виробництву аналітичного обладнання.

Окрім заводів в Японії, корпорація SHIMADZU має виробничі потужності в багатьох країнах світу. Так аналітичне обладнання SHIMADZU, яке поставляється до Європи, в тому числі в Україну, виробляється на заводах в Японії, США та Великобританії. Всі заводи корпорації мають потужний кадровий потенціал, що дозволяє виконувати наукові дослідження і конструкторські розробки на найвищому рівні. SHIMADZU заслужено пишається тим, що співробітник її лабораторії К. Танака в 2002 році став Нобелівським лауреатом з хімії за розробку методології мас-спектрометричного аналізу макромолекул.

К. Танака – єдиний за всю історію Нобелевських премій лауреат, що працює в заводській лабораторії.

Високий рівень розробок і досконалість виробничих технологій забезпечують високу якість продукції SHIMADZU. Надійність та економічність аналітичного обладнання SHIMADZU поряд з їх високими технічними характеристиками є основою для утвердження в аналітичній практиці девіза компанії: